1397/09/08

هاشم برآوردی مدیر سازمان دانش آموزی استان کرمان از برگزاری بیستمین مانور سراسری زلزله و ایمنی با موضوع « مدرسه ایمن – جامعه تاب آور » در مدارس استان کرمان خبر داد.

بیستمین مانور سراسری زلزله و ایمنی در مدارس استان کرمان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی سازمان دانش اموزی استان کرمان ، هاشم برآوردی گفت: بیستمین مانور سراسری زلزله و ایمنی همزمان با سراسر کشور با موضوع مدرسه ی ایمن جامعه ای تاب آور در کلیه مدارس استان کرمان صبح روز چهارشنبه 7 آذر ماه برگزار شد..

برآوردی ضمن اشاره به برگزاری دوره های مختلف برای دانش آموزان و آمادگی آنها برای مقابله با بلایای طبیعی گفت: در هر شهرستان و منطقه حد اقل 5 مدرسه به صورت محله محور این مانور برگزار شد.

وی افزود: این مدارس به عنوان پایگاه مدیریت بحران در مواقع ضروری به ویژه در بروز بلایای طبیعی فعال خواهند شد.

رئیس سازمان دانش آموزی استان کرمان افزود: 160 مدرسه در استان مجری برگزاری مانور زلزله به صورت محله محور هستند که این مدارس به عنوان کانون مدیریت بحران می باشند.

برآوردی گفت: مشارکت خانواده های اطراف این مدارس و دانش آموزان خصوصا دانش آموزان پیشتاز از نقاط قوت اجرای این طرح است.

وی افزود: در این طرح دانش آموزان به سه گروه سبز،سفید،و قرمز تقسیم می شوند که گروه سبز انجام فعالیتها و تبلیغات و آموزش قبل از زلزله ، گروه سفید برپایی چادر ، هدایت مردم به محل اسکان و... و گروه قرمز وظیفه ی اطفاء حریق و حمل مصدوم را به عهده دارند.

وی با اشاره به این که یکی از تخصص هایی که پیشتازان باید بیاموزند مهارت امداد ونجات است که یک پیشتاز می تواند در مواقع بحران از توانمندی خود برای نجات همنوعان استفاده کند. .


نظر شما: