وزیر آموزش و پرورش در دیدار اعضای هیئت رئیسه نهمین مجلس دانش آموزی

1397/08/14

وزیر آموزش وپرورش در دیدار اعضای هیئت رئیسه نهمین دوره مجلس دانش آموزی استفاده از ظرفیت مجلس دانش آموزی را موجب تحول در مدارس برشمرد و افزود: حضور نماینده دانش آموزان در جلسات شورای آموزش وپرورش ضروری است.

استفاده از ظرفیت مجلس دانش آموزی موجب تحول در مدارس است.

سید محمد بطحایی در دیدار اعضای مجلس دانش‌آموزی با گرامیداشت یوم‌الله ۱۳آبان روز دانش‌آموز و روز ملی مبارزه با استکبار جهانی اظهار کرد: امیدوارم روزی برسد که سایه شوم استکبار از سر همه مردم جهان برداشته شود و روزی برسد که قلبی شکسته و خونی ریخته نشود و انشاالله آن روز بسیار نزدیک است.

وی با اشاره به سخنان خوب دانش آموزان گفت: تا به امروز چنانکه باید از ظرفیت مجلس دانش‌آموزی استفاده‌نشده است اما اگر به‌صورت مؤثر از ظرفیت شوراهای دانش‌آموزی استفاده کنیم شاهد مدارس مطلوبی خواهیم بود.

 وی بر حضور اعضای شورا دانش‌آموزی در جلسات شوراهای آموزش‌وپرورش تأکید کرد: دانش آموزان را نباید برای دیروز و برای امروز بلکه باید برای فردا تربیت کنیم.

در این دیدار اعضای مجلس دانش‌آموزی دوره نهم هریک طی سخنانی طرح‌ها و برنامه‌هایی را به وزیر آموزش‌وپرورش ارائه دادند.

در  ادامه   دیدار  اعضای مجلس دانش‌آموزی بر تقویت انگیزه دانش‌آموز تأکید شد و مشکل اشتغال، سخت‌گیری والدین، عدم تناسب محتوای برخی کتاب‌های درسی با نیازهای جامعه و سیطره آموزش بر پرورش ازجمله مواردی بود که اعضا بر آن تأکید کردند.

 ودر ادامه برحضور نماینده دانش آموزان در شوراهای آموزش‌وپرورش، طرح کارت دانش‌آموزی و عملیاتی کردن هدایت تحصیلی از دوره ابتدایی ازجمله مطالبات دانش آموزان در این دیدار بود.

این جلسه اعضای هیات رئیسه مجلس دانش آموزی به عنوان مشاور وزیر آموزش و پرورش انتخاب و ابلاغ خود را دریافت کردند.

 

 

 

 

 

 

 


نظر شما: